Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní škola Horní Slavkov
Základní škola Horní SlavkovNádražní 683, příspěvková organizace

Co mám dělat, když vidím šikanu?

Ahoj,

nevím si rady s tím, jak se zachovat, když vidím šikanu. Chci se někoho zastat, ale zároveň se bojím, aby neublížil i mně.

(Láďa, 14 let)

Ahoj Láďo,

rozumím tomu, že tě to trápí a troufám si říct, že je vás ve třídě více, kdo to cítí stejně nebo podobně jako ty.

Obava, že se ti bude dít totéž, když na sebe upozorníš svým zastáním, je pochopitelná. Je třeba myslet taky na sebe a chránit se.

Napadá mne k tomu, jestli víš, kteří spolužáci to vidí jako ty? Můžete se společně postavit za spolužáka, kterému agresor ukazuje svou sílu a zastat se ho? Častokrát právě převaha a důrazné vyslovení toho, že tohle v pořádku není, postaví agresora do pozice, kdy se stáhne.

Ve školním prostředí, v tom našem, můžeš zajít přímo za speciálním pedagogem nebo metodikem prevence, a aniž by kde padlo tvé jméno se situace začne také aktivně řešit.

Pokud si myslíš, že je třeba, aby zasáhla škola, tak nás oslov. V každém případě je fajn, že nejsi lhostejný a rád by ses zastal slabších. Určitě budu ráda, když se ozveš, jak se to vyvíjí dál.

dnes, pátek 21. 6. 2024
déšť 28 °C 15 °C