Poradna pro žáky školy

Tyto stránky administruje speciální pedagožka školy Bc. Monika Roštová. S případnými dotazy a připomínkami se můžete obracet přímo na ni.

S myšlenkou založit „Online poradnu pro děti a mládež“ koketuje naše škola již nějaký čas. Především v období Covidu-19 jsme zaznamenali zvýšený počet dotazů od dětí prvního stupně, ale i mladých lidí na stupni druhém, které již nemůžeme dále přehlížet.

Naléhavost dětských duší a náctiletých, kteří potřebují být vyslechnuti, je velká. Pro řešení svých trápení hledají anonymní cestu, která jim dává větší prostor otevřít se a svěřit, co je tíží, a tu jim chceme nabídnout.

Naše poradna není ovšem určena jen dětem a mládeži, kteří se na nás obracejí, ale také rodičům a všem těm, kteří s dětmi pracují a jen těžko se jim daří nahlédnout do dětské duše či duše puberťáka, který se cítí být častokrát, a možná i právem, nepochopen.

Naší snahou není měnit styl dotazu, uhlazovat či jakkoliv upravovat jeho znění, i když si samozřejmě nedovolíme nechat dotaz plný češtinářských hrubek, byť se dá pochopit, že je děti dělají. Rádi bychom, aby se v dotazech našly děti a mládež, jež trápí podobný nebo i stejný problém a rodiče naopak nahlédli do specifik komunikace dětí školou povinných.

Přáli bychom si, vrátit vás rodiče do situací, které jste kdysi prožívali i vy sami ve věku vašich dětí, a i přesto, že vám pod tíhou vlastních problémů připadají nyní jejich starosti malicherné, můžeme poukázat na co, co prožívají, co je trápí a vnímavým rodičům tak dát prostor k vytvoření vskutku vzácného, pevného pouta, nepostrádajícího důvěru, jež v období puberty může být dostatečným stavebním kamenem pro překonání všech nedorozumění a nepochopení.