Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní škola Horní Slavkov
Základní škola Horní SlavkovNádražní 683, příspěvková organizace

Rodiče upřednostňují mého bratra

Ahoj,

trápím se tím, že rodiče hrozně upřednostňují mého bráchu. Nechybí na žádném jeho tréninku nebo zápase a mně je to líto, protože když mám jednou za rok taneční vystoupení, tak nepřijdou. Nemám pro koho tancovat. Co mám dělat?

(Domča, 14 let)

Ahoj Domčo,

trochu mi tu chybí ten důvod, proč na tvém vystoupení jedenkrát za rok nejsou? Nevyjde jim čas? Nebo jde o souběh akcí, kdy má brácha zápas, ty vystoupení a dají přednost jemu? 

Pokud by to byla taková situace, tak samozřejmě tvé zklamání chápu a cítila bych se úplně stejně. A určitě by to mí rodiče ode mne slyšeli a slyšet by to měli i od tebe. Pokud to v sobě dusíš, pak se na rodiče zlobíš, zlobíš se na bráchu, že má více pozornosti, ale zrovna třeba u něj, jde o to, že on za to nemůže, ale ta rodičovská nevyváženost mezi vás staví klín. Zeptala bych se bráchy, jak to vnímá i on, třeba od něj uslyšíš, že by tvé vystoupení rád viděl a stejně tak bych si o tom promuvila s rodiči. 

Co mi ještě v tom tvém dotazu trochu brnká na strunku je věta: "Nemám pro koho tancovat."

Možná je na to ještě brzy, ale zkus zapracovat na tom, abys věci, kterým se věnuješ vycházely z toho, co chceš ty a dělá radost především tobě, protože jen tak se nebudeš cítit uvnitř prázdná a kdykoliv pro sebe něco uděláš, zaplaví tě pocit radosti, který ti moc přeji. 

Určitě se ozvi, jestli došlo k nějakému zlepšení a cítíš se lépe. Monika

Kalendář

Počasí

dnes, pátek 21. 6. 2024
déšť 28 °C 15 °C
sobota 22. 6. slabý déšť 18/12 °C
neděle 23. 6. slabý déšť 22/10 °C
pondělí 24. 6. slabý déšť 18/11 °C

Svátek a výročí

Svátek má Alois

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mohlo by Vás zajímat