Chci být herečkou, jak mám začít?

moc bych si přála být herečkou, prý mám i talent, ale nevím, jak začít. Na netu jsem hledala nějaké kurzy dramaťáku, ale je jich tolik, že nevím, který si vybrat. Také jsem hledala castingy do reklam a filmů, ale nic jsem nenašla. Budu vděčná za každou radu, jak začít, do jaké herecké školy chodit a jak se dostat na nějaké castingy. Předem děkuji za odpověď.

Lenka (13)

Ahoj Leni,

líbí se mi, že se sama snažíš hledat možnosti, jak se dostat k herectví a v chození na dramatický kroužek vidím první krůčky. Nevíš, který si vybrat, protože jich je na výběr hodně. Myslím, že záleží na tom, zda tě rodiče podpoří ve smyslu, že by tě vozili mimo město či tě nechali někam dojíždět. Ale naše ZUŠ má skvělou pověst a určitě tam získáš jistotu v samotném hraní a projevu, které jsou nezbytné pro další růst v této oblasti. Nic ti nebrání oslovit menší divadelní soubor a zeptat se, zda by se pro tebe nenašla malá rolička.

Máš-li podporu rodičů, zkuste se poptat po agentuře, kde bys mohla být zaregistrovaná a tím i v databázi a v případě, že bys byla pro nějaký film ideální, se ti mohli ozvat. Ráda bych ti pomohla více, ale nemám kontakty v této oblasti takové, abych ti doporučila přímo číslo, kam zavolat či ti dala jméno agentury, ve které se poptat.

Chce to obvolat a hledat příležitosti a protože nejsi plnoletá, budeš potřebovat souhlas rodičů. Proto by bylo super, kdybys je zapojila. Moc ti držím palečky!