Píšeme dopis Ježíškovi

Každý rok si lámeme hlavu, co dětem pořídíme pod stromeček. S praktickými dárky to je celkem jednoduché, co naše ratolesti potřebují víme, ale pak hledáme takový ten TOP dárek, který dětské oči rozzáří. Během roku vidíme své děti si hrát s různými hračkami, v obchodě ukazují na každou druhou, která je ale tou vytouženou, zjistíme kolikrát úplně náhodou. Možná i proto se začaly psát tradiční dopisy Ježíškovi, které rodičům prozradí tajná dětská přání.

Psaní dopisů Ježíškovi se stalo v českých rodinách tradicí.

Psaní dopisů se pro mnohé české rodiny stalo tradicí, na kterou se těší i samy děti. Trošku diskutabilní je čas, kdy Ježíškovi začít dopis psát, protože mnozí rodiče pořizují dárečky průběžně během roku a sehnat na poslední chvíli vytoužený dárek, může být problematické a nebo se finančně nevyplatit. Ideální se zdá čas, kdy napadne první sníh, na znamení, že se Vánoce blíží.

U malých dětí může být dopis Ježíškovi poměrně složitý úkol. Namalovat věci, které se jim líbí nedokáží a kolikrát ani popsat, co se jim líbí. V takovém případě je nejlepší, když si dáte na stranu několik letáků s dětským zbožím a společně si jej prohlížíte a povídáte si o jednotlivých hračkách, co umí, jaké zvuky dělají, k čemu slouží, co se s nimi dá dělat, na co hrát. Společnými silami pak hledáte vhodný dáreček, který poté vystřihnete a nalepíte na „dopis Ježíškovi“.

Co by v dopise Ježíškovi nemělo chybět?

Nebylo by zcela výchovné, kdyby se na dopise objevily pouze obrázky či názvy hraček, her, oblečení či praktických věcí, které dítě potřebuje. Každý dopis, nejen ten psaný Ježíškovi, by měl začínat oslovením např. „Milý Ježíšku“. Neuškodí, když se Ježíškovi představíme, napíšeme, odkud jsme a kolik nám je roků. Ježíška samozřejmě také zajímá, jaké máme koníčky, s čím si nejraději hrajeme, jestli máme sourozence, ale i to na co rádi vzpomínáme, čemu jsme se naposledy od srdce zasmáli či co nás rozplakalo. Pro rodiče je to nádherná chvíle, kdy se děti nečekaně otevřou a prozradí na sebe věci, které jsme ani netušili. My na druhou stranu můžeme říct, že díky všem informacím, které Ježíšek nyní má, může vybrat ze všech vypsaných či namalovaných dárečků opravdu ten nejlepší. Víme přece, že ačkoliv Ježíšek rád nadělí spoustu dárečků, ne všechny si děti zaslouží, protože sem tam taky zazlobí, tu se navztekají nebo odmlouvají a o tom všem Ježíšek dobře ví. Na konci dopisu se podepíšeme a pak jej teprve můžeme vložit do obálky, kterou nadepíšeme JEŽÍŠEK.

Psaníčko jako vzpomínka na dětství

Snad každý dětský dopis, pohled nebo korespondenční lístek poslaný z první školy v přírodě by měl mít své místečko v boxu, kde od narození dítěte schováváme „vzpomínkové předměty“, ke kterým máme citovou vazbu. Pro někoho to jsou první dupačky, první ostříhané vlásky, první výkres, první vypadnutý mléčný zoubek, první diplom, ale i první, druhý, třetí… dopis Ježíškovi. Přijde totiž vzácná chvíle, kdy v dospělosti společně usednete, zavzpomínáte na dětství a probudíte ve svých již dávno dospělých dětech zase tu malou dětskou duši.

Přání mířící na Boží Dar

Každoročně se všechna přání Ježíškovi posílají na Boží Dar, kde úřaduje Ježíškova pošta. A proč zrovna na Božím Daru? Jedná se totiž o nejvýše položenou poštu v České republice, proto to k ní má Ježíšek z nebe nejblíže, a může tak vyřizovat korespondenci. Právě na Boží Dar můžete spolu s dětmi poslat jak dopis Ježíškovi, tak vánoční přání, jež bude následně označeno originálním Ježíškovským razítkem. Získat Ježíškovské poštovní razítko je velmi jednoduché. Stačí, když dopis s nalepenou známkou a nadepsanou adresou toho, komu jej posíláte, vložíte do obálky a pošlete na následující adresu:

Český Ježíšek
Boží Dar 1
362 64 Boží Dar

Dopis se vám vrátí zpátky domů s Ježíškovským razítkem na znamení, že byl dopis doručen do správných rukou, Ježíšek ví, co si vaše děti přejí a děti potěší, že na ně Ježíšek nezapomněl.

I my dospělí máme svá přání a i když Vánoce připravujeme především dětem, chceme si užít atmosféru, rodinnou pohodu a tvrdíme, že Vánoce nejsou o jen dárcích, ale o tom, aby se sešla celá rodina, přeci jen v nás dřímá dětská duše a záříme, když i na nás se nezapomene. Dobrým tipem pro nás dospěláky je moderní nenásilná forma, jak sdělit svá přání přes internet. Najedete si na https://volowishlist.com/stat/dopis-jeziskovi a můžete začít s psaním. „Ježíškovi“, ve vašem případě manželce, manželovi, příteli, přítelkyni, sourozenci atd. sdělíte, co byste si přáli, ale i o jaké dárky nestojíte. Stránka je vymyšlena tak, že dárek vyhledáte v obchodech s akční cenou, aby bylo jasné, o jakou investici půjde a kde se dá za nejvýhodnější cenu sehnat. Váš dopis můžete poté odeslat na emailové adresy svých blízkých a těšit se z dárečků pod stromečkem...